Drinki z wermutem cechują się oryginalnym ziołowym smakiem. Jednymi z przedstawicieli tej grupy alkoholi niskoprocentowych są Jupiter i Gloom Chaser. Drinki z wermutem najczęściej podawane są w kieliszkach koktajlowych. Są to drinki, które najlepiej smakują silnie zmrożone. Ze względu na barwę wermutu wyróżnia się jego dwa rodzaje: czerwone i białe, również biorąc pod uwagę zawartość cukru w tym alkoholu dzielimy jego rodzaje ze względu na smak: gorzki, wytrawny i słodki.

 

Jupiter

Opublikowano w Drinki z wermutem

Jupiter

 

Jupiter to niezwykły drink z wermutem. W jego skład wchodzi niezwykły Parafit d'Amour, którego fioletowa barwa znika w połączeniu z innymi składnikami tego drinku. Równie ważnym składnikiem jest gin, który wraz z sokiem pomarańczowym nadaje drinkowi niesamowity smak. Jupiter podawany jest w kieliszku koktajlowym.

 

Gloom Chaser

Opublikowano w Drinki z wermutem

Gloom Chaser

 

Gloom Chaser to drink z wermutem z dodatkiem ginu i grenadiny. Jest to bardzo jasny i wesoły drink. Podawany jest najczęściej w kieliszku koktajlowym. Można ten drink przybrać plasterkiem limonki, cytryny bub pomarańczy. Drink ten jest dla osób, które lubią łączyć orzeźwienie z nutką słodkiego smaku.