Cosmopolitan

Cosmopolitan

 

Cosmopolitan to drink z wódką, który cieszy się dużą popularnością wśród fanów serialu Sex w Wielkim Mieście. Drink ten podawany jest najczęściej w schłodzonym wcześniej kieliszku koktajlowym. Cosmopolitan to niewątpliwie jeden z najprostszych do przygotowania drinków, co nie umniejsza jego wyjątkowemu smaku.

 

Margarita

Margarita

 

Margarita to drink z tequilą z 1942 roku, pochodzący z Meksyku. Wymyślił go najprawdopodobniej Francisco Morales aby zapoczątkować inny sposób picia tequili niż zlizywanie soli z ręki, picie soku z limonki i popijanie tequilą. Margarita to drink podawany w kieliszku koktajlowym.

 

Mojito - drink z miętą

Mojito - drink z miętą

Mojito obecnie jest to najpopularniejszy drink na świecie. Mojito robiony jest na bazie białego rumu i wody gazowanej. Swoją sławę zawdzięcza słodko-cierpkiemu smakowi, pochodzącemu z połączenia cukru trzcinowego i limonki. Aromatu temu drinkowi dodają liście mięty.

W zależności od gustu zamiast wody gazowanej możemy dodać dowolny napój gazowany (najlepiej biały), ewentualnie poeksperymentować z napojami energetycznymi, ale czy aby na pewno będzie to Mojito a nie nasz własny drink? Jeżeli chcemy poczuć smak Hawańskich klubów, proponuję pozostać przy sprawdzonej kubańskiej recepturze.

 

Bacardi rum i grenadina

Bacardi rum i grenadina

 

Bacardi Cocktail niezwykle popularny drink na świecie. Drink ten kojarzony jest głównie, ze znanym na całym świecie producentem rumu Bacardi. Jak przystało na prawdziwy drink Bacardi Cocktail, przygotowujemy korzystając wyłącznie z rumu marki Bacardi. Pozwala to uzyskać niepowtarzalny smak naszego drinka.

Całość podkreśla sok z cytryny i kilka kropel grenadiny, oraz niezbędny w tym drinku lód. Mimo, że drink jest mocno zmrożony, doskonale nadaje się na zimowe wieczory we dwoje. Zapewne nie ostudzi waszego entuzjazmu.

 

Kamikaze - cztery na raz

Kamikaze - cztery na raz

Kamikaze to tradycyjny shot, czyli drink wypijany za jednym razem.Właśnie od sposobu picia wzięła się nazwa tego drinka, Kamikaze bowiem pije się cztery kieliszki dyszkiem, jeden po drugim. Słodko-kwaśny smak Kamikaze zawdzięcza połączeniu blue curacao i soku z cytryny.

Niektórzy sugerują aby zamiast cytryny stosować sok z limonki.

Jeżeli chcemy uzyskać różne warianty kolorystyczne Kamikaze, zamiast blue curacao możemy użyć likiery o innej kolorystyce. Jednak dla zachowania smaku i samej idei Kamikaze radzę stosować likiery Curacao, które dostępne są również w wariantach pomarańczowym i zielonym.

 

Loading...
Loading...