Drinki wysokoprocentowe to drinki o wysokim stężeniu alkoholu. Drinki te charakteryzuje bogaty smak i niewielkie ilości dodatków. W większości drinki wysokoprocentowe podawane są silnie zmrożone. Najczęstszymi alkoholami, które są jednym ze składników drinków wysokoprocentowych są: brandy, gin, rum, tequila, whisky i czysta wódka.  Drinki wysokoprocentowe nadają się na każdą okazję i maja wielu zwolenników.

 

Coquito

Opublikowano w Drinki z rumem

Coquito

 

Coquito to drink dedykowany w szczególności kobietą, choć z pewnością zasmakuje również nie jednemu mężczyźnie. Coquito to drink z rumem i mlekiem zagęszczonym.  Dzięki dodatkowi cynamonu i białego rumu drink ten ma charakter bardzo egzotyczny. 

 

Pisco Sour

Opublikowano w Drinki z brandy

Pisco Sour

 

Pisco Sour to peruwiański przysmak. To niezwykły drink z brandy Pisco, która powstała na południu Peru. Drink Pisco Sour zadziwia wszystkich swą delikatnością i wytworną pianką, która zdobi ten drink. Pisco Sour podawane jest najczęściej w schłodzonych kieliszkach koktajlowych.

 

Bermuda Highball

Opublikowano w Drinki z brandy

Bermuda Highball

 

Bermuda Highball to połączenie brandy, ginu i wytrawnego wermutu. Ten drink z brandy podawany jest najczęściej z lodem w szklankach typu long. Dzięki dodatkowi Ginger Ale drink ten zyskuje wyśmienity smak. Drink Bermuda Highball przypadnie do gustu każdemu, kto go spróbuje.

 

Tequila Sunrise

Opublikowano w Drinki z tequilą

Tequila Sunrise

 

Tequila Sunrise to niesamowity drink z tequilą. Drink ten posiada słodki, pomarańczowy smak i ciepły pomarańczowo- czerwony kolor. Tequila Sunrise podaje się najczęściej w wysokich szklankach aby ukazać niejednolitość kolorów i zasmakować różnorodności warstwowego smaku.

 

Blue Angel

Opublikowano w Drinki z brandy

Blue Angel

 

Blue Angel to słodko- kwaśny drink o pięknej niebieskiej barwie. Swój wyjątkowy niebieski kolor zawdzięcza Blue Curacao. Blue Angel to drink z brandy, który zdobywa uznanie swym wyśmienitym smakiem. Drink ten podawany jest silnie schłodzony w kieliszkach koktajlowych.

 

Manhattan

Opublikowano w Drinki z whisky

Manhattan

 

Manhattan to jeden z wielu drinków noszących nazwę nowojorskich dzielnic. Manhattan to drink z whisky. Pozostałymi składnikami tego drinku są: wermut, angostura i kostki lodu. Najczęściej podawany jest w kieliszku koktajlowym przyozdobiony wisienką koktajlową.

 

Casablanca

Opublikowano w Drinki z rumem

Casablanca

 

Drink Casablanca zawdzięcza swą nazwę słynnemu filmowi z roku 1942. To właśnie ten drink z rumem sączył główny bohater filmu grany przez Humphreya Bogarta. Casablanca podawana jest w dużym kieliszku koktajlowym. Najczęściej drink ten przybrany jest plasterkiem ananasa lub pomarańczy.

 

Malibu Milk

Opublikowano w Drinki z rumem

Malibu Milk

 

Malibu Milk to drink o egzotycznym kokosowym smaku. Podawany najczęściej w szklance do whisky. Pamiętajmy że każdy z nas może wzbogacić recepturę Malibu Milk o własny egzotyczny składnik (banan, kokos), który na pewno nie zepsuje jego smaku.

 

Daisy

Opublikowano w Drinki z ginem

Daisy

 

Daisy to wyjątkowy drink zaliczany do drinków z ginem. Swój słodki smak zawdzięcza syropowi. Musimy pamiętać aby wszystkie składniki były mocno schłodzone przed podaniem. Podaje się ten drink ozdobiony plasterkiem pomarańczy w schłodzonej wcześniej wysokiej szklance.

 

Oaza

Opublikowano w Drinki z ginem

Oaza

 

Oaza to orzeźwiający drink z dużą ilością lodu. Błękitny kolor nadaje mu egzotyczny charakter. Drink ten jest robiony na bazie ginu i praktycznie zawsze przyozdobiony jest gałązka mięty. Najbardziej odpowiednim szkłem do podawania drinka Oaza jest szklanka do drinków.

 

Affinity

Opublikowano w Drinki z whisky

Affinity

 

Drink Affinity należy zamieszać z lodem i szybko przecedzić aby nie uległ rozcieńczeniu. Należy do grupy drinków z whisky. W jego skład wchodzą również wermuty, wytrawny i czerwony. Smaku dodaje mu angostura. Drink ten podajemy w kieliszku koktajlowym.

 

Mint Julep

Opublikowano w Drinki z whisky

Mint Julep

 

Drink Mint Julep został po raz pierwszy przyrządzony w Stanach Zjednoczonych. Drink ten jest tradycyjnym napojem podawanym w trakcie derby w Kentucky. Mint Julep to drink z whisky amerykańskiej inaczej zwanej bourbon. Drink ten podaję się w niskiej szklance do drinków.

 

Lemon Drop

Opublikowano w Drinki z wódką

Lemon Drop

 

Lemon Drop to bardzo cytrynowy drink z wódką. Drink ten podawany jest silnie schłodzony w kieliszku koktajlowym, którego brzegi udekorowane są kryształkami cukru. Lemon Drop to cytrynowy drink, który podawany jest zaraz po przygotowaniu, gdyż wtedy smakuje najlepiej.

 

Tornado

Opublikowano w Drinki z ginem

Tornado

 

Tornado to drink z ginem i whisky. Dzięki dodatkowi syropu miętowego drink ten ma niezwykłą zieloną barwę. Jednak nie tylko wygląd zachęca nas do spróbowania tego trunku ale również niepowtarzalny smak. Drink Tornado  podawany jest w kieliszkach lub szklance do whisky

 

Cranberry Tini

Opublikowano w Drinki z wódką

Cranberry Tini

 

Cranberry Tini to niezwykły drink z wódką, likierem żurawinowym i sokiem jabłkowym. Całość dopełnia sok z limonki, który nadaje orzeźwiający smak. Drink ten podawany jest najczęściej w kieliszku koktajlowym. Cranberry Tini to drink o owocowym smaku, który coraz częściej pojawia się nie tylko w barach.

 

Batanga Coke

Opublikowano w Drinki z tequilą

Batanga Coke

 

Batanga Coke to wyśmienity drink z tequilą. Drink ten dzięki swoim dodatkom działa bardzo orzeźwiająco. Batanga Coke to doborowe połączenie kwaśnego soku z limonki, coli i jednego z najlepszych alkoholi - tequili. Batanga Coke podawany jest zawsze z lodem.

 

Acapulco

Opublikowano w Drinki z rumem

Acapulco

 

Przepis na Acapulco zmieniany był przez lata. Drink ten często zamiast z rumem podawany jest z tequilą. W naszej wersji Acapulco jest to drink z rumem. Podawany jest w schłodzonej szklance przyozdobiony gałązką świeżej mięty. Należy do drinków mocno orzeźwiających.

 

Kokosowy Raj

Opublikowano w Drinki z rumem

Kokosowy Raj

 

Wyjątkowo efektowny drink z rumem. Podawany w łupinie orzecha kokosowego. Kokosowy raj to połączenie białego rumu, morelowej brandy i mleka kokosowego, wszystkie te składniki tworzą klimat wakacyjnego szaleństwa na plaży.

 

Rumowe mleko

Opublikowano w Drinki z rumem

Rumowe mleko

 

Rumowe mleko to drink z rumem i dużą ilością mleka. Dzięki gałce muszkatołowej drink ten ma bardzo intensywny smak. Podawany jest w żaroodpornej szklance. Rumowe mleko idealnie nadaje się na zimne wieczory.

 

Tik Tak

Opublikowano w Drinki z ginem

Tik Tak

 

Tik Tak to drink z ginem, który mino prostoty przygotowania jest niezwykle szykowny. Musimy pamiętać, ze jest on podawany w schłodzonym kieliszku koktajlowym. Do udekorowania tego drinku wystarczy cieniutki pasek ze skórki pomarańczy.

 

Brooklyn

Opublikowano w Drinki z whisky

Brooklyn

 

Brooklyn to drink z whisky z dodatkiem słodkiego wermutu. Drink ten zawdzięcza swój słodko-gorzki smak gorzkiej wódce Amer Picon. Brooklyn podawany jest w kieliszku koktajlowym. Tuż przed podaniem należy przyozdobić go wisienką koktajlową.