Drinki z whisky zawdzięczają swój wyjątkowy smak wyborowemu alkoholowi. Whisky to alkohol wytwarzany na bazie zacieru zbożowego, najprawdopodobniej alkohol ten pochodzi z Irlandii. Swój smak whisky zawdzięcza między innymi drewnianym beczkom w których alkohol ten dojrzewa. Drinki z whisky są polecane na każdą okazję. Różnorodność rodzajów whisky gwarantuje, ze każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Affinity

Opublikowano w Drinki z whisky

Affinity

 

Drink Affinity należy zamieszać z lodem i szybko przecedzić aby nie uległ rozcieńczeniu. Należy do grupy drinków z whisky. W jego skład wchodzą również wermuty, wytrawny i czerwony. Smaku dodaje mu angostura. Drink ten podajemy w kieliszku koktajlowym.

 

Mint Julep

Opublikowano w Drinki z whisky

Mint Julep

 

Drink Mint Julep został po raz pierwszy przyrządzony w Stanach Zjednoczonych. Drink ten jest tradycyjnym napojem podawanym w trakcie derby w Kentucky. Mint Julep to drink z whisky amerykańskiej inaczej zwanej bourbon. Drink ten podaję się w niskiej szklance do drinków.

 

Manhattan

Opublikowano w Drinki z whisky

Manhattan

 

Manhattan to jeden z wielu drinków noszących nazwę nowojorskich dzielnic. Manhattan to drink z whisky. Pozostałymi składnikami tego drinku są: wermut, angostura i kostki lodu. Najczęściej podawany jest w kieliszku koktajlowym przyozdobiony wisienką koktajlową.

 

Brooklyn

Opublikowano w Drinki z whisky

Brooklyn

 

Brooklyn to drink z whisky z dodatkiem słodkiego wermutu. Drink ten zawdzięcza swój słodko-gorzki smak gorzkiej wódce Amer Picon. Brooklyn podawany jest w kieliszku koktajlowym. Tuż przed podaniem należy przyozdobić go wisienką koktajlową.