Close

Akcesoria do drinków

Akcesoria do drinków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shaker

Pierwsza wersja to elegancki shaker z metalu. Składa się z 3 części: pojemnika, sitka i pokrywki. Jego wadą jest szybka wymiana ciepła z otoczeniem przyśpieszająca topnienie lodu i ziębiąca ręce.

 

Shaker bostoński

Shaker bostoński to druga wersja składająca się z 2 części: metalowej i szklanej. Lód topi się w nim wolniej niż w pierwszej wersji co jest wielkim plusem, niestety część szklana nie jest tak trwała jak metalowa.

 

Miarka (jigger) do odmierzania alkoholi

Dwustronna miarka do odmierzania alkoholi wykonana z polerowanej na wysoki połysk stali nierdzewnej.

 

Kubełek na lód

Posiada on podwójne ścianki oraz dno, które pozwala dłużej utrzymać temperaturę wewnątrz.

 

 

Szczypce do lodu

Jak większość akcesoriów wykonane są ze stali nierdzewnej. Szczypce zakończone są ząbkami co pozwala lepiej utrzymać kostki lodu tak, aby się nie wyślizgnęły.

 

 Sitko barowe

Sitko barowe służy do odcedzania lodu z koktajli.Sitko barowe wykonane jest ze stali nierdzewnej. Używane jest aby zapobiec dostaniu się drobnych elementów z shakera do naczynia. Sprężyna na sitku umożliwia umocowanie go na shakerze.

 

 

Łyżka barowa

Łyżka barowa do mieszania składników koktajli. Łyżka barowa często ma długi skręcony uchwyt zakończony stylową stopką oraz wyprofilowaną, okrągłą główkę. Służy do przygotowywania i mieszania drinków oraz cocktaili. Jest o wiele dłuższa od zwykłych łyżek stołowych co pozwala na mieszanie płynów w wysokich kieliszkach i szklankach.

 

Loading...
Loading...